LZVO atgādina par nepieciešamību pāriet uz interfeisa v5 versiju

Latvijas Zāļu verifikācijas organizācija (LZVO) ir nosūtījusi atgādinājuma vēstuli visiem sistēmas gala lietotājiem par nepieciešamību līdz šā gada oktobrim pāriet uz interfeisa (gala lietotāju saskarnes) versiju v5. Neveicot šīs izmaiņas, gala lietotājiem vairs nebūs pieejas Latvijas zāļu verifikācijas sistēmai (LZVS).

Latvijas gala lietotājus apkalpo  ~15 IT pakalpojumu sniedzēji. LZVO tos ir informējusi gan rakstiski, gan mutiski par nepieciešamību savlaicīgi pāriet uz LZVS interfeisa versiju v5.

Šobrīd vienlaikus tiek uzturētas divas interfeisa versijas – v4 un v5. Taču pēc pamatsistēmas nākamo atjauninājumu uzstādīšanas 2024. gada oktobrī LZVS interfeisa versija v4 vairs nebūs pieejama. Versija v5 ir pieejama jau kopš 2022. gada maija.

Ja gala lietotājs neizmantos LZVS interfeisu versiju v5, tam nebūs tehnisku iespēju verificēt zāles un dzēst unikālos identifikatorus pēc 2024. gada 16. oktobra.

Lai izvairītos no šādas situācijas, LZVO aicina visus gala lietotājus laicīgi sazināties ar IT pakalpojumu sniedzējiem un noskaidrot, vai viņu izmantotais IT risinājums ir gatavs pārejai uz darbu LZVS interfeisa v5 versijā. Programmatūras atjauninājumu un savienojamības testēšana var aizņemt laiku, tāpēc šis darbs jāveic pēc iespējas ātrāk.