Maijā tiks uzstādīta LZVS jaunā pamatsistēmas relīze 1.10

LZVS izstrādātājs Arvato ir sagatavojis nākamo pamatsistēmas (Core) relīzi 1.10, kas aizstās pašreizējo 1.09 versiju. Ar jauno versiju tiks ieviestas vairākas funkcionālas izmaiņas un uzlabojumi, t.sk., atbalsts interfeisa (saskarnes) versijām v4 un v5. Pašlaik notiek sistēmas jaunās versijas testi. Latvijā testa vidē to paredzēts uzstādīt 18. maijā, bet produkcijas vidē – 31. maijā. 

Pēc pamatsistēmas relīzes 1.10 uzstādīšanas LZVS interfeisa versija v3 vairs netiks atbalstīta, jo LZVS nodrošina vienlaicīgu atbalstu un pieejamību divām pēdējām interfeisa versijām. LZVO patstāvīgi uzrauga situāciju ar gala lietotāju pieslēgumiem un aicina veikt savlaicīgu pāreju uz jaunākajām interfeisa versijām, lai darbs ar verifikācijas sistēmu netiktu ietekmēts. LZVO ir atkārtoti nosūtījusi vēstules konkrēto uzņēmumu vadībai.

Citas tehniskās funkcionalitātes saistībā ar jauno relīzi:

•    Atkārtotas izsniegšanas (double scan) iestatījumu vienādošana starp dažādajām NMVS un valstīm

•    Jauns interfeiss starp NMVS un EU HUB 

•    Baseline testēšanas mehānisma izmaiņas un optimizācija IT pakalpojumu nodrošinātāju izstrādāto risinājumu kvalifikācijai

Izmaiņas, kas būs pieejams ar jauno interfeisu (v5) gala lietotājiem:

•    Produkta nosaukums pieejamība verifikācijas transakciju gadījumā 

•    Izmaiņas saistībā ar atbildes kodiem gala lietotājiem

•    Papildu informācija par to vai iepakojumu statusu iespējams atjaunot – tas pats lietotājs (jā/nē), 10 dienas (jā/nē)