16. oktobrī plānots uzstādīt jauno pamatsistēmas relīzi 3.0 LZVS

Latvijas zāļu verifikācijas sistēmā (LZVS) 16. oktobrī tiks atjaunināta pamatsistēma (Core) ar relīzi 3.0, kas aizstās pašreizējo. Paralēli tiks atjaunota arī atskaišu (Reporting) sistēma, uzstādot jauno relīzi 3.0. Relīzes uzstādīšanas darbi tiks uzsākti 16. oktobra plkst. 21:00, un tos paredzēts pabeigt līdz nākamās darbadienas pusdienas laikam. Sistēmas pieejamībā ir iespējams pārtraukums līdz pāris stundām. 

Ar pamatsistēmas (Core) relīzi 3.0 ir paredzēti zāļu verifikācijas sistēmas stabilizācijas, optimizācijas un uzlabošanas darbi, kā arī daži funkcionāli uzlabojumi. Tiks iestrādāts brīdinājums par iepakojumiem no Lielbritānijas (Brexit, ārpus EU) un pagarināts paroļu derīguma termiņš uz 180 dienām. 

Ar atskaišu (Reporting) sistēmas relīzi 3.0  ir paredzēts uzlabot atskaišu rīka lietojamību, ko ikdienā izmanto valsts kompetentās iestādes (Veselības inspekcija, Zāļu valsts aģentūra) un Latvijas Zāļu verifikācijas organizācija (LZVO). Atsaišu sistēmā tiks piegādātas apstiprinātās NCA atskaišu izmaiņas, kas bija nodefinētas kā CCB (Change Control Board) prioritātes 2023 gadā. Ar pamatsistēmas relīzi 3.0 netiks ieviesta jauna gala lietotāju saskarnes (API, interfeiss) versija, līdz ar to gala lietotāju sistēmas netiks ietekmētas. LZVS izstrādātājs Arvato atbalstīs pašreizējās v4 un v5 versijas līdz 2024. gada rudenim.

LZVO aicina LZVS lietotājus kopā ar IT izstrādātājiem drīzāk pāriet uz jaunāko LZVS interfeisa versiju v5, kas nodrošina vairākus funkcionālos uzlabojumus darbā ar verifikācijas sistēmu. Verifikācijas pieprasījuma atbildē pieejama informācija par papildu parametriem saistībā ar produkta iepakojumu un to, vai ir iespējams atgriezt tā statusu:

•    produkta nosaukums,

•    iepakojumu dzēsis tas pats lietotājs - jā/nē,

•    iespēja atgriezt iepakojuma statusu (10 dienas) – jā/nē.

Kā arī zāļu verifikācijas sistēma nodrošina pēdējo brīdinājumu atkārtotai iepakojumu dzēšanai pirms trauksmes brīdinājuma ģenerēšanas.