LZVO TĪMEKĻA VIETNES PRIVĀTUMA POLITIKA 


Kā vairums tīmekļa vietņu uzturētāju, biedrība “Latvijas Zāļu verifikācijas organizācija” (LZVO) vāc datus par tīmekļa vietnes www.lzvo.lv apmeklētājiem, tādējādi gūstot iespēju saprast, cik noderīga ir tīmekļa vietne un kā to varētu uzlabot.

LZVO datu vākšanas praksi nosaka šī Privātuma politika, kas ietver sīku informāciju par to, kādus datus LZVO vāc, kā tos izmanto un kurš tiem piekļūst.

Jums ir savas tiesības kontrolēt Jūsu privātumu, un LZVO to ļoti respektē. LZVO ir ļoti svarīgi spēt palīdzēt Jums izmantot šīs tiesības. Tāpēc šim nolūkam esam sagatavojuši sīkāku informāciju, kas ir izklāstīta turpmākajās sadaļās.

Izlasiet šo Privātuma politiku un sazinieties ar LZVO, ja Jums ir radušies kādi jautājumi vai komentāri.

 1. Jūsu datu pārzinis
  LZVO ir Jūsu personas datu pārzinis. LZVO kontaktinformācija ir pieejama šeit.
  Ar LZVO datu aizsardzības speciālistu var sazināties pa e-pastu info@lzvo.lv vai tīmekļa vietnē.

 2. LZVO vāktie un izmantotie dati

  1. Tīmekļa vietnes pārlūkošanas statistika
   LZVO nepārtraukti uzlabo savu tīmekļa vietni ar mērķi atvieglot tās lietošanu. Šajā nolūkā LZVO ir jāzina, kāda informācija ir vissvarīgākā vietnes apmeklētājiem, cik bieži viņi ienāk, kādu pārlūkprogrammu un ierīci viņi izmanto, kādu saturu visbiežāk lasa, no kāda reģiona nāk apmeklētāji, kā arī līdzīga demogrāfiska un statistiska informācija.

   LZVO vāc šo informāciju, izmantojot automatizētu rīku Google Analytics, kas ļauj LZVO reģistrēt un analizēt, kā apmeklētāji izmanto tīmekļa vietni.
   Šeit Jūs varat uzzināt vairāk par to, kā darbojas Google Analytics un kādu informāciju tā ļauj vākt un analizēt.

   LZVO izmanto šos datus savās tiesiskajās interesēs kā biedrība, lai uzlabotu izpratni par apmeklētāju vajadzībām un kam viņi dod priekšroku, lai sniegtu labākus pakalpojumus un uzlabotu pieejamību LZVO publiskotajai informācijai.
   Jūs jebkurā laikā varat pārtraukt Jūsu datu vākšanu Google Analytics, kā aprakstīts šeit.

  2. Reģistrācijas žurnāls
   Serveris, kurā izvietota LZVO tīmekļa vietne, arī var reģistrēt Jūsu nosūtītos pieprasījumus (Jūsu atvērtās tīmekļa adreses, Jūsu izmantotā ierīce un pārlūkprogramma, IP adrese, piekļuves laiks). Šie dati tiek izmantoti tikai tehniskajiem nolūkiem: lai nodrošinātu tīmekļa vietnes pienācīgu funkcionēšanu un drošību un izmeklētu iespējamos drošības incidentus.
   Tādu datu vākšanas un izmantošanas pamats ir LZVO tiesiskā interese nodrošināt LZVO tīmekļa vietnes tehnisku pieejamību un drošību.

  3. Jūsu sniegtā informācija
   LZVO apstrādā personas datus, ko Jūs sniedzat reģistrējoties LZVO tīmekļa vietnē vai aizpildot pieteikumu, lai iegūtu piekļuvi “Latvijas Zāļu verifikācijas sistēmai” (LZVS) vai kas citā veidā iegūti no Jums saistībā ar pakalpojumiem, ko mēs Jums vai Jūsu uzņēmumam nodrošinām vai nodrošināsim, izpildot noslēgtos līgumus. Šādi personas dati var ietvert Jūsu vārdu, uzvārdu, amatu, telefona numuru, e-pasta adresi, kā arī citu informāciju, kas nepieciešama Jūsu identificēšanai.
   Šo personas datu apstrāde LZVO nepieciešama, lai mēs spētu izpildīt mūsu līgumiskos un likumiskos pienākumus, kā arī lai novērstu krāpšanu un nodrošinātu, ka LZVO atļauj piekļuvi LZVS tikai tām personām, kurām ir tiesības uz piekļuvi LZVS saskaņā ar Deleģētās Regulas Nr. 2016/161 noteikumiem.Tiesiskais pamats šādai datu apstrādei ir nepieciešamība sagatavoties līguma noslēgšanai, līguma noslēgšana, kā arī normatīvo aktu prasību izpilde.

  4. No citām personām iegūtā informācija
   Mēs varam papildināt no Jums saņemto un augstāk aprakstīto informāciju ar tādu informāciju, ko iegūstam no citām personām. Tā var būt iegūta gan no profesionālajām organizācijām, kuru biedrs(-e) Jūs esat, gan no saistītajiem uzņēmumiem, gan Eiropas Zāļu verifikācijas organizācijas (European Medicines Verification Organisation), gan arī no publiskajiem reģistriem. Šādi papildus iegūtie personas dati var saturēt Jūsu kontaktinformāciju, datus par Jūsu izglītību un specialitāti, profesionālo kvalifikāciju raksturojošu informāciju, datus par pārstāvības tiesībām, kā arī adresi.Šo personas datu apstrāde LZVO nepieciešama, lai mēs spētu izpildīt mūsu līgumiskos un likumiskos pienākumus, kā arī lai novērstu krāpšanu un nodrošinātu, ka LZVO atļauj piekļuvi LZVS tikai tām personām, kurām ir tiesības uz piekļuvi LZVS saskaņā ar Deleģētās Regulas Nr. 2016/161 noteikumiem.
   Tiesiskais pamats šādai datu apstrādei ir nepieciešamība sagatavoties līguma noslēgšanai, līguma noslēgšana, kā arī normatīvo aktu prasību izpilde.

 3. Sīkdatnes

  1. Kas ir sīkdatnes?
   Sīkdatne ir neliels teksta fails, ko tīmekļa vietne saglabā Jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad Jūs apmeklējat vietni. Tas ļauj tīmekļa vietnei atcerēties Jūsu darbības un izvēli (piereģistrēšanos, valodu, fonta lielumu un citas attēlošanas izvēles) pēc laika, lai Jums nebūtu atkārtoti tā jānorāda ikreiz, kad Jūs atgriežaties vietnē vai pārejat no vienas lapas uz citu.

  2. Kā LZVO izmanto sīkdatnes?
   LZVO tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai vāktu Jūsu IP adreses un pārlūkošanas informāciju, Jūsu apmeklētās tīmekļa vietnes vai laiku, ko Jūs pavadījāt katrā lapā, un ļautu tīmekļa vietnei atcerēties Jūsu sistēmu un izvēli.Citas sīkdatnes ļauj LZVO sekot līdzi tīmekļa vietnes datplūsmai un lietotāju mijiedarbībai ar tīmekļa vietni – LZVO izmanto šos datus, lai analizētu apmeklētāju uzvedību un uzlabotu apmeklētāju pieredzi. Šīs sīkdatnes saglabā un izmanto Google Analytics rīks.
   Sīkdatnes tiek saglabātas Jūsu ierīcē tikai tad, ja Jūs piekrītat (ja vien sīkdatnes nav vajadzīgas tīmekļa vietnes tehniskai funkcionēšanai). Tomēr jāņem vērā, ka, ja Jūs nepiekrītat sīkdatņu izmantošanai, tīmekļa vietnes atsevišķas funkcijas var nefunkcionēt pienācīgi vai nestrādāt vispār.
   Sīkdatņu izmantošanas tiesiskais pamats ir LZVO tiesiskā interese nodrošināt tīmekļa vietnes tehnisko funkcionalitāti. Kad sīkdatnes tiek izmantotas, lai atcerētos Jūsu izvēli vai statistikas nolūkā, tiesiskais pamats ir Jūsu piekrišana.

  3. Kā kontrolēt sīkdatnes?

   Jūs varat kontrolēt un/vai dzēst sīkdatnes pēc savas izvēles – sīkāku informāciju skatīt šeit. Jūs varat dzēst visas sīkdatnes, kas jau ir saglabātas Jūsu datorā, un Jūs varat noteikt, lai pārlūkprogramma neļauj tās saglabāt. Bet tādā gadījumā Jums ir manuāli jānorāda izvēle katru reizi, kad Jūs apmeklējat vietni, un daži pakalpojumi un funkcijas var nedarboties.

 4. Mārketings
  Ja Jūs abonējat jaunākās ziņas tīmekļa vietnē vai citādi esat LZVO sniedzis uzņēmuma kontaktinformāciju, LZVO var nosūtīt Jums jaunumus, ziņas, juridiska rakstura informāciju, kas varētu būt Jums interesanta un kas būtu saistīta ar LZVS un/vai Eiropas Zāļu verifikācijas sistēmas izveidi vai darbību. Jums vienmēr ir tiesības atteikties no šādu ziņu saņemšanas.

 5. Profilēšana
  LZVO var izmantot tīmekļa vietnes apmeklējumu statistikas datus, lai analizētu LZVO apmeklētāju tendences un demogrāfiju, bet LZVO nepiešķir katram apmeklētājam individuālu profilu.

 6. Kas var piekļūt Jūsu datiem?
  Statistikas datiem par tīmekļa vietnes apmeklētājiem var piekļūt LZVO pakalpojumu sniedzēji, kuri ir atbildīgi par tādu datu analīzi un tīmekļa vietnes uzlabošanu.
  LZVO sadarbības partneriem, kuri nodrošina tīmekļa vietnes satura pārvaldes rīkus vai apkalpo tīmekļa vietni, var būt piekļuve tehniskajiem žurnālfailiem.

  Google Analytics rīku nodrošina Google Inc. (ASV uzņēmums), kuram ir piekļuve šī rīka vāktajiem statistikas datiem. Google Inc. ir pievienojusies ES-ASV Privātuma aizsardzības principiem, ES–ASV Privātuma aizsardzības sarakstam, kas apstiprina, ka pakalpojumu sniedzējs ievēro ES pieprasītos privātuma standartus. Šim pakalpojumu sniedzējam ir piemērojamas arī līgumiskās saistības, kas paredzētas privātuma nodrošināšanai (pieejamas šeit).

 7. Cik ilgi LZVO uzglabā datus?
  LZVO izmanto vāktos statistikas datus analīzes nolūkā līdz 2gadiem.
  Sīkdatnes ir parasti derīgas īsāku termiņu (dienu, nedēļu vai mēnesi), dažos gadījumos tās ir derīgas vienu gadu.

 8. Jūsu tiesības un kā tās izmantot
  Sazinoties ar LZVO pa e-pastu info@lzvo.lv, Jūs varat īstenot savas tiesības:
 • pieprasīt piekļūt Jūsu personas datiem;
 • pieprasīt labot Jūsu personas datus;
 • atsaukt piekrišanu Jūsu personas datu apstrādei, ja piemērojams.


Dažos gadījumos Jums var būt tiesības pieprasīt ierobežot Jūsu personas datu apstrādi vai iebilst pret Jūsu personas datu apstrādi. Šādos gadījumos Jūs varat īstenot savas tiesības un pieprasīt dzēst Jūsu personas datus.
Jūs varat izmantot savas tiesības atbilstoši piemērojamajiem ES un Latvijas Republikas tiesību aktiem.
Ja personas dati tiek dzēsti pēc Jūsu lūguma, LZVO saglabās tikai tādas informācijas kopiju, kas ir vajadzīga, lai aizsargātu mūsu vai trešo personu tiesiskās intereses, izpildītu valsts iestāžu rīkojumus, risinātu strīdus, novērstu problēmas vai izpildītu jebkādu līgumu, ko Jūs esat noslēdzis ar LZVO.
Jūs varat atteikties no sīkdatnēm pārlūkprogrammas izvēlnē vai šeit:

 1. Tiesības iesniegt sūdzību
  Ja Jums šķiet, ka Jūsu privātuma tiesības ir pārkāptas, Jūs varat iesniegt sūdzību ES iestādei atbilstoši Jūsu pastāvīgajai dzīvesvietai. Tādu iestāžu kontaktinformāciju var atrast šeit.