EMVO sagatavots jautājumu un atbilžu dokuments par zāļu verifikāciju saistībā ar Brexit


Eiropas Zāļu verifikācijas organizācija (EMVO) ir sagatavojusi jautājumu un atbilžu dokumentu par zāļu verifikācijas sistēmas darbību un tās izmaiņām saistībā ar Brexit.

Jautājumu un atbilžu dokuments pilnībā pieejams EMVO mājas lapā (angļu valodā): https://sway.office.com/Ld0mGMdKFacBpagg?ref=Link&loc=play Tā ir pirmā jautājumu – atbilžu dokumenta versija, kas tiks pastāvīgi papildināta.

Ar 2021. gada 1. janvāri, kad Lielbritānija vairs nepiedalīsies ES iekšējā tirgū, Viltoto zāļu direktīva vairs netiks attiecināta uz Lielbritāniju, t.i. Angliju, Skotiju, Velsu, Normandijas salām un Menas salu. Tomēr Ziemeļīrija paliks ES iekšējā tirgū, tādēļ arī pēc 2021. gada 1. janvāra šajā teritorijā darbosies Viltoto zāļu direktīva.

 Latvijas Zāļu valsts aģentūras (ZVA) sagatavotā informācija par zāļu aprites un regulējuma izmaiņām Latvijā saistībā ar Brexit pieejama ZVA mājaslapā https://www.zva.gov.lv/lv/jaunumi-un-publikacijas/jaunumi/svarigas-prasibas-no-si-gada-31decembra-attiecibas-starp-es-un-apvienoto-karalisti