EMVO ziņu lapa par sistēmas datu kvalitāti – 2024. gada aprīlis

Eiropas Zāļu verifikācijas organizācija (EMVO) ir laidusi klajā jaunāko ziņu lapu – 2024. gada aprīļa izdevumu, kas veltīts datu kvalitātes tēmai. Ziņu lapā sistēmas datu kvalitātes tematika ir aplūkota no Nīderlandes Zāļu verifikācijas organizācijas (NMVO), zāļu ražotāja “Accord Healthcare”, EMVO Datu kvalitātes grupas un divu gala lietotāju – aptiekas un slimnīcas aptiekas – perspektīvas.

Doriena Verbrē (Dorien Verbree) no NMVO dalās ar atziņām par datu kvalitātes nozīmi no nacionālās zāļu verifikācijas organizācijas perspektīvas. Viņa atgādina, ka informācija, ko augšupielādējuši ražotāji, ir ļoti būtiska trauksmes brīdinājumu izmeklēšanas nolūkos.

Martins Hjūzs (Martin Hughes) no “Accord Healthcare” analizē ražotāju izaicinājumus un rīcības stratēģijas, lai nodrošinātu datu kvalitāti. Viņš uzsver, ka ir nepieciešama daudzveidīga pieeja, sadarbība ar ieinteresētajām pusēm un apņemšanās pastāvīgi strādāt pie datu kvalitātes uzlabojumiem. 

Savukārt Zviedrijas zāļu verifikācijas organizācijas e-VIS un “Apotek Hjärtat” pārstāvji Ludvigs Mollers (Ludvig Möller) un Helēna Kallesa (Helena Calles) uzsver, ka farmaceiti aptiekās ikdienā saskaras ar izaicinājumiem, jo sistēma uz verifikācijas darbību nereaģē vienkārši ar zaļu vai sarkanu gaismu, bet gan ir iespējami simtiem dažādu atbildes ziņojumu. Tādēļ augstas kvalitātes un pareiziem produkta datiem ir būtiska nozīme, lai nodrošinātu uzticību sistēmai un pilnvērtīgu tās lietojamību.

Farmaceite Annelore De Zuttere (Annelore De Zutter) dalās pieredzē, kā Beļģijas slimnīca “AZ Sint Lucas” ir būtiski samazinājusi trauksmes brīdinājumu skaitu, savukārt Alise Borgi (Alice Borghi) un Treisija Slose (Tracy Slosse) no EMVO Datu kvalitātes grupas stāsta par EMVO paveikto un plānoto datu kvalitātes uzlabošanai. 

EMVO ziņu lapa