Interpols: Tiklīdz būs zāles pret Covid-19, krasi pieaugs tirdzniecība ar viltotiem medikamentiem

Interpols: Tiklīdz būs zāles pret Covid-19, krasi pieaugs tirdzniecība ar viltotiem medikamentiem

Ja tiks izstrādāta vakcīna pret jauno koronavīrusu, noziedznieki, domājams, centīsies izmantot plašo pieprasījumu un pārpludinās tirgu ar medikamentu viltojumiem, brīdinājis Interpola vadītājs Jirgens Štoks.

Sarunā ar aģentūru DPA Štoks atzinis, ka tiklīdz tiks radīta vakcīna vai zāles pret Covid-19, krasi pieaugs tirdzniecība ar viltotiem medikamentiem. Viņš norādījis uz jau tagad vērojamo nesertificēto individuālo aizsardzības līdzekļu, piemēram, sejas masku un viltotu rokas dezinfekcijas līdzekļu tirdzniecību. "Kad nonāksim līdz vakcīnai, būs vēl viens liels vilnis, globāls vilnis," norādījis Štoks.

Viņš atzinis, ka noziedznieki, kas darbojas starptautiskā mērogā, ātri pielāgojušies pandēmijai, pārorientējot savas noziedzīgās darbības, lai izmantotu cilvēku jaunās bailes, rūpes un vajadzības.

Štoks brīdinājis, ka noziedznieki var izmantot pandēmiju, lai apkrāptu gados vecos cilvēkus, uzdodoties par tuviniekiem, kas nonākuši naudas grūtībās. Var pieaugt arī kibernoziedzības apmēri, jo daudzi šobrīd strādā attālināti no mājām.

Interpola vadītājs arī bažījas, ka pandēmijas rezultātā var pieaugt starptautiskās noziedzības apmēri ilgtermiņā, jo daļa cilvēku, kas zaudējuši savus ienākumus, var izšķirties pievērsties noziedzībai. "Ļaudis meklēs jaunus, nelikumīga rakstura ienākumu avotus," uzskata Štoks.

Avots: www.nra.lv / Leta / DPA