Latvija zāļu viltošanas gadījumos mēdz kalpot kā tranzīta valsts, šodien žurnālistus informēja Veselības ministrijas (VM) Farmācijas departamenta vecākais eksperts Artūrs Grīgs.
Rīga, 8.febr., LETA. Latvija zāļu viltošanas gadījumos mēdz kalpot kā tranzīta valsts, šodien žurnālistus informēja Veselības ministrijas (VM) Farmācijas departamenta vecākais eksperts Artūrs Grīgs.
Tikmēr Latvijas Zāļu verifikācijas organizācijas (LZVO) valdes locekle Santa Bičkoviča-Vavžika sacīja, ka tas, ka zāļu viltojumi nav konstatēti, nenozīmē, ka tādu nav. Tieši pretēji – tas esot slikti, jo nozīmējot, ka “kaut kas nestrādā”.
Bičkoviča-Vavžika skaidroja, ka viltotas zāles no īstām nevar atšķirt, un šī iemesla dēļ jaunās izmaiņas saistībā ar zāļu verifikācijas sistēmu veidotas, lai līdz minimumam samazinātu iespēju pārpakot vai iepakojumā ievietot kādu citu sastāvu. LZVO pārstāve norādīja, ka arī gadījumos, kad zāles ir neefektīvas, biežāk tiek pieņemts, ka zāles vienkārši nedarbojas, nevis, ka tās ir viltotas.
Pēc Bičkovičas-Vavžikas paustā, pēdējais skaļākais zāļu viltošanas gadījums bija Nīderlandē, kad pērn legālajā ķēdē tika konstatētas zāles kaulu smadzeņu audzējam. Viņai esot grūti pateikt, kurā Eiropas valstī viltotu zāļu gadījumi nav.
Rakstu lasiet šeit.