Latvijas Zāļu verifikācijas organizācija piedalās sistēmas atjauninājumu testos

Latvijas Zāļu verifikācijas organizācija pirmo reizi piedalās Eiropas līmeņa verifikācijas sistēmas izmaiņu testos, nodrošinot iespēju testēt sistēmas izstrādātāja “Arvato Systems GmbH” sagatavotos atjauninājumus. Testos tiek izmantotas tikai trīs valstu – Latvijas, Portugāles un Nīderlandes kvalitātes vides, tas ir, neskarot sistēmas ikdienas darbu. Testi norisināsies aptuveni trīs nedēļas, sākot no 2. septembra. To apjoms sasniegs aptuveni 1000 testus, kas ietvers ne tikai visas iespējamās transakcijas, ko pret sistēmu var veikt aptiekas, slimnīcas un lieltirgotavas, bet arī skeneru pārbaudi, tehniskos uzlabojumus, jaunās sistēmas versijas savietojamību, kā arī daudzus citus aspektus.


Latvijas Zāļu verifikācijas sistēma ir daļa no Eiropas kopējās sistēmas, kurā ir centrālā datu bāze un 30 valstu nacionālās sistēmas. Latvijas Zāļu verifikācijas sistēmu jeb nacionālo repozitoriju ir izveidojusi un uztur Latvijas Zāļu verifikācijas organizācija (LZVO), kas ir savienota ar Eiropas datu bāzi tiešsaistes režīmā un nodrošina zāļu verifikācijas veikšanu aptiekās, lieltirgotavās un veselības aprūpes iestādēs. Latvijas Zāļu verifikācijas sistēmu un vairāku citu dalībvalstu nacionālās verifikācijas sistēmas ir izstrādājis un uztur Vācijas uzņēmums “Arvato Systems GmbH”.


“Arvato” ir sagatavojis apjomīgus sistēmas atjauninājumus jeb sistēmas relīzi 1.08. Sistēmas 1.08 pamatrelīzes apvienotajos lietotāja pieņemšanas testos (joint User Acceptance Tests of NMVS Core Release 1.08) piedalīsies testētāji no Lielbritānijas, Vācijas, Somijas, Latvijas un Portugāles. Kopumā testos ir iesaistītas deviņas valstis.


“Sistēmas pamatrelīzes plānošanas darbi ir laikietilpīgs process, jo tas sastāv no vairākiem posmiem, kur jāiekļauj gan katras valsts prasības, ja tādas ir attiecībā pret sistēmu, gan arī EMVO un pats svarīgākais – sistēmas izstrādātāja “Arvato” tehniskie uzlabojumi sistēmai. Plānošanas darbi sākas līdz ar prasību saskaņošanu un noslēdzas ar apvienoto testu izpildīšanu, kas pozitīva rezultāta gadījumā apliecina, ka sistēmu var uzstādīt uz valstu sistēmu reālās darbības vidēm,” stāsta LZVO kvalitātes vadītāja Andra Poļakova.