LZVS sāk darboties ar jauno pamatsistēmas versiju

Latvijas zāļu verifikācijas sistēmai (LZVS) 31. maijā produkcijas vidē uzstādīta jauna sistēmas relīze jeb versija 1.10. Tā nodrošina verifikācijas sistēmai virkni tehnisku un veiktspējas uzlabojumu, kā arī vairākas funkcionālas izmaiņas, t.sk., atbalstu interfeisa (saskarnes) versijām v4 un v5.

Pēc pamatsistēmas relīzes 1.10 darbības uzsākšanas LZVS interfeisa versija v3 vairs netiks atbalstīta, jo LZVS nodrošina vienlaicīgu atbalstu un pieejamību divām pēdējām interfeisa versijām.

“Latvija nereti Eiropas mērogā ir apliecinājusi sevi kā IT jomā augstu attīstīta valsts, un verifikācijas sistēma nav izņēmums – mēs aktīvi piedalāmies testos, ieviešam izmaiņas paredzētajos termiņos, spējam strādāt bez pārejas periodiem,” saka Inese Erdmane, Latvijas Zāļu verifikācijas organizācijas valdes priekšsēdētāja. “Zāļu verifikācijas sistēma ir milzīgs un tehniski ļoti sarežģīts organisms, kas apvieno vairāk kā 2500 zāļu ražotājus, 110 000 sistēmas gala lietotājus, Eiropas centrālo datu bāzi un 29 nacionālās zāļu verifikācijas organizācijas. Vienlaikus sistēma ir dzīva, tā pastāvīgi tiek attīstīta un pilnveidota, meklējot un ieviešot arvien stabilākus, drošākus un ātrākus tehniskos risinājumus.” 

Jauno pamatsistēmas relīzi izstrādāja uzņēmums Arvato, vairākus mēnešus ilgušajā relīzes kvalifikācijā piedalījās arī LZVO. Testa vidē relīze LZVS tika uzstādīta 18. maijā, produkcijas vidē – 31. maijā. Arvato sistēma darbojas lielākajā daļā no 29 Eiropas zāļu verifikācijas sistēmā ietilpstošajām valstīm.